O nas

W 1972 roku bracia Jan, Gerrit i Henk Mauritz założyli w Opheusden szkółkę drzew alejowych pod nazwą Szkółka Combinatie Mauritz. Obecnie w firmie pracuje już następne pokolenie; jeden syn każdego z wyżej wymienionych braci, mianowicie Henk, Erik i Wouter Mauritz.
Z biegiem lat szkółka rozrosła się do około 145 hektarów.

Częściowo ze względu na swoją wielkość a także dzięki specjalistycznej wiedzy jaką posiada załoga, Szkółka Combinatie Mauritz jest jedną z wiodących firm w jednym z największych centrów upraw drzew alejowych w Europie.

Szkółka Combinatie Mauritz ma swoją siedzibę w samym centrum produkcji drzew alejowych w miejscowości Opheusden, w regionie Betuwe, położonym między dwoma rzekami Renem i Waal na bardzo żyznej iłowej glebie rzecznej. Zajmujemy się uprawą bardzo szerokiego asortymentu zarówno drzew alejowych-, ozdobnych-, parkowych, jak również drzew formowanych- i drzew owocowych. W pełnym gruncie i w kontenerach. Asortyment, który oferujemy obejmuje produkty od Acer do Ziziphus i składa się z ponad 500 różnych gatunków i odmian.

Każdego roku sadzimy 100.000 sadzonek, które dostarczamy jako drzewka dwukrotnie przesadzane w rozmiarach 6-8 do 10-12 cm. Ponadto sadzimy 50.000 drzewek w rozmiarach 6-8 i 8-10 cm, które trzykrotnie przesadzane uprawiamy do rozmiarów 12-14 i 25-30 cm w obwodzie pnia (zobacz naszą listę asortymentową). Każdego roku uprawiamy 35.000 drzew w kontenerach.

95% drzew alejowych Combinatie Mauritz jest eksportowanych do następujących krajów Europy: Belgia, Bułgaria, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Austria, Polska, Rumunia, Rosja, Państwa Skandynawskie, Słowacja, Czechy, Turcja i Szwajcaria.

Czy szkółka Combinatie Mauritz wzbudziła Państwa zainteresowanie, bądź planujecie ją obejrzeć?

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy i obejrzenia upraw oraz zapoznania się z metodami, z których szkółka Combinatie Mauritz korzysta uprawiając drzewa.