Historia

W 1972 roku bracia Jan, Gerrit i Henk Mauritz z Opheusden założyli szkółkę drzew alejowych pod nazwą Szkółka Combinatie Mauritz. Obecnie w firmie pracuje już następne pokolenie; jeden syn każdego z wyżej wymienionych braci, mianowicie Henk, Erik en Wouter Mauritz. Z upływem lat szkółka rozrosła się do około 145 hektarów.

Częściowo ze względu na swoją wielkość a także dzięki specjalistycznej wiedzy jaką posiada załoga, szkółka Combinatie Mauritz jest jedną z wiodących firm w jednym z największych centrów uprawy drzew alejowych w Europie.

1860: Rodzina Mauritz zaczyna uprawiać drzewa.

1935: Hent, Jan i Anton Mauritz zakładają szkółkę drzew o nazwie ‘De Abeel’.
Poniższe zdjęcie przedstawia dziadka obecnych udziałowców szkółki Combinatie Mauritz (postać po stronie prawej). Jest w drodze do Boskoop z ładunkiem drzew. Te zdjęcia pochodzą z lat pięćdziesiątych.

1990: Rozpoczęto uprawę kontenerową drzewek niskopiennych na obszarze jednego hektara, oprócz uprawy drzew alejowych w pełnym gruncie na osiemdziesięcio hektarowym obszarze.

2000: Zwiększono uprawę kontenerową do 2,5 hektara. Wprowadzono zabezpieczenia korzeni siatką z materiału kokosowego co zapobiega wysychaniu korzeni drzew przechowywanych na powierzchni po ich wykopaniu. Sto dwadzieścia hektarów otwartego terenu. Rozpoczęcie uprawy drzew wielopniowych.

2016: Zwiększono uprawę kontenerową do obszaru dziesięciu hektarów.

2018: Synowie Henk, Erik i Wouter Mauritz przejęli szkółkę. Szkółka rozrosła się do stu sześćdziesięciu hektarów. Rocznie sadzonych jest 160.000 nowych drzewek w pełnym gruncie i 35.000 drzewek w pojemnikach.

Czy szkółka Combinatie Mauritz wzbudziła Państwa zainteresowanie, bądź planujecie ją obejrzeć?

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy i obejrzenia upraw oraz zapoznania się z metodami, z których szkółka Combinatie Mauritz korzysta uprawiając drzewa.