Drzewa wielopniowe

Drzewa wielopniowe

Drzewa wielopniowe są atrakcyjne, różnorodne i można je w każdym miejscu posadzić. Przyroda, zieleń i doświadczenie, to kluczowe słowa, które w ostatnich latach coraz częściej pojawiają się w społeczeństwie. Pytanie: ‘czy można zintegrować zieleń i przyrodę?’, to pytanie z którym spotykamy się w życiu codziennym. Wymienić tutaj można jeden z przykładów: zielone place zabaw. Wiąże się to z tym, że w ostatnich latach znacznie wzrósł popyt na drzewa wielopniowe. Drzewo wielopniowe jest w szkółce już w młodym wieku w taki sposób przycinane, że u jego podstawy rozwija się kilka pni.

Kiedy drzewa wielopniowe są już nieco starsze, koronuje się je. Tworzy to zabawną formę i otwartą strukturę. Drzewa wielopniowe zwiększają wartość środowiskową. Dlatego też projektanci i architekci ogrodów i krajobrazu bardzo często w swoich projektach wykorzystują drzewa wielopniowe. Ze względu na szeroki i atrakcyjny układ korony, drzewo takie często postrzegane jest jako naturalny obiekt dający dużo cienia.

Gdzie można kupić drzewo wielopniowe?

W szkółce Combinatie Mauritz jest możliwość dokonania zakupu drzew wielopniowych. Uprawiamy ponad dwieście pięćdziesiąt odmian drzew wielopniowych, które sprzedajemy w rozmiarach od stu pięćdziesięciu do siedmiuset centymetrów wysokości.

Kilka pni z jednej lub kilku roślin

Drzewa wielopniowe mogą wyrastać z jednego pnia. Tego rodzaju rośliny przycinane są już od początku ich uprawiania. Istnieją również drzewa wielopniowe, które sadzi się razem jako kilka osobników w jednym dołku.

Zastosowanie drzew wielopniowych

Drzewa wielopniowe mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Dobrze sprawdzają się jako drzewa wspinaczkowe w parku (patrz zdjęcie), jak również przyciągają wzrok w ogrodach przydomowych.  Drzewa wielopniowe lub solitery wyróżniają się z reguły swymi walorami ozdobnymi, dlatego okazy takie sadzone są najczęściej w miejscach wyeksponowanych. Także mogą pełnić funkcję naturalnego parasola rzucającego cień.

Pobierz listę dostępnych upraw gruntowych