Innowacja

Drenaż z kontrolą poziomu

Obecnie mamy do czynienia ze zmianami klimatycznymi. W rezultacie coraz częściej doświadczamy długich okresów suszy i krótkich, obfitych opadów. W szkółce Combinatie Mauritz uprawiamy drzewa na ponad trzydziestu różnych działkach. Nie możemy jednocześnie nawadniać tych działek, chociaż jest na to zapotrzebowanie.

Dzięki wybudowaniu (kompleksowego) systemu nawadniania sami możemy określić wysokość wód gruntowych na działkach. W przypadku drenażu z kontrolą poziomu węże drenażowe są podłączone do głównej rury, z której możemy pompować wodę na pole lub z niego.

Dzięki temu oszczędzamy czas, energię i wodę. Ważne jest aby wykorzystać wodę tak wydajnie, jak to możliwe i móc ją zatrzymać jak najdłużej. Kolejną dodatkową zaletą jest to, że nacisk chwastów pozostaje niski, ponieważ wierzchnia warstwa gleby po prostu pozostaje sucha.

Drenaż z kontrolą poziomu przygotowuje drzewo do przyszłej lokalizacji. W końcu drzewo z natury musi znaleźć własną wodę. Oferując ciągłe nawadnianie kroplowe, tworzysz leniwe drzewa. Uważamy, że samo drzewo powinno znaleźć wodę, dlatego stosujemy drenaż z kontrolą poziomu. Z pewnością nie psujemy drzewa. Wszystko po to, aby być optymalnie przygotowanym do przyszłej lokalizacji.

Czy szkółka Combinatie Mauritz wzbudziła Państwa zainteresowanie, bądź planujecie ją obejrzeć?

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy i obejrzenia upraw oraz zapoznania się z metodami, z których szkółka Combinatie Mauritz korzysta uprawiając drzewa.